10 - CDIJ - J Ind - Junior Individual Competition


<< Back to competition

Mercedes-Benz Automotions Prix

CDI Juniors
Individual Test Juniors
Friday, June 2, 2017          Competition: 10          Arena: 2


Discipline: Dressuur
Categorie: Paarden
Inschrijfgeld: € 0.00
Datum: 2 June 2017
Tijd: 10:00
Jury‘s
E Ms. Maria Schwennesen (AUS)
C Mr. Magnus Ringmark (SWE)
M Mr. Fouad Hamoud (ALG)
Prijzengeld
1e prijs: € 180.-
2e prijs: € 140.-
3e prijs: € 100.-
4e prijs: € 80.-
5e prijs: € 60.-
6e prijs: € 40.-
Regl. Volgprijzen: € 20.-
Tijd # Hnr Naam Paard Afstamming
10:00 1 328 Mylene SPAAK ZITELDO ROYAL DANCE NED
10:08 2 317 Annelotte FELIX AMOS FLEMMINGH NED
10:16 3 319 Meike KROOT VINCE OO SEVEN NED
10:24 4 312 Viola Lucrezia SANSONE FIERO OLD FIDERTANZ ITA
10:32 5 310 Benedek PACHL DONNA FRIDERIKA DON FRIDERICO HUN
10:40 6 315 Amber DE GROOT R.BANDERAS RADETZKY NED
10:48 7 340 Anastasiya CHERDAK SIR BLACK UKR
10:56 8 331 Daphne VAN PEPERSTRATEN GREENPOINT'S CUPIDO JOHNSON TN NED
11:04 9 321 Zoe KUINTJES DESPERADO FLORENCIO 2 NED
11:12 10 303 Lea BONIFAY TIMOR MATTERHORN FRA
Pauze (15 minuten)
11:35 11 330 Chiel VAN BEDAF BOND'S PAINTING OO-SEVEN NED
11:43 12 335 Yoann PINTO SERGIO ROSSI SIR DONNERHALL POR
11:51 13 327 Eva SIJTSMA EYECATCHER SPIELBERG NED
11:59 14 325 Britney SCHUT DECO PAINTED BLACK NED
12:07 15 311 Alana CAZABON ZAZOU OO SEVEN IRL
12:15 16 313 Benth DE GRAAF ZON PRIMAIRE W DON PRIMAIRE NED
12:23 17 314 Amber DE GROOT HEXAGON'S ZODINDE HEXAGON'S LOUISVILLE NED
12:31 18 333 Romy VREUGDENHIL PATRICK NED
12:39 19 323 Joelle PETERS DACAR'S DREAM JOHNSON NED
12:47 20 326 Florence SIEMER ZIDANE INSPEKTEUR BEL
Pauze (25 minuten)
13:20 21 304 Thomas DAVID UNGARO DE MASSA RUBIN ROYAL (DE) FRA
13:28 22 339 Anastasiya CHERDAK DIAMOND FALLS DON FREDERICO UKR
13:36 23 329 Sem STIEMER WALDEMAR NEGRO NED
13:44 24 309 Emely VAN LOON SALESMAN SIR DONNERHALL I GER
13:52 25 302 Camille VANGHELUWE FBW RAINMAN RUBICELL BEL
14:00 26 306 Emily BRADSHAW REMARKABLE ROYAL DIAMOND GBR
14:08 27 336 Polina IVANOVA RATZINGER RICARDOS RUS
14:16 28 316 Kristy DE ROO SUPERIO NED
14:24 29 320 Zoe KUINTJES PRIMEVAL BRITTSION SIR DONNERHALL NED
14:32 30 305 Capucine NOEL SOLEIL NOIR VOM ROSENHOF STEDINGER FRA
Pauze (15 minuten)
14:55 31 322 Jade OORD CHIREINE PAINTED BLACK NED
15:03 32 318 Fleur HOVERS BOLERO NED
15:11 33 334 Oliver WESTON IBIS CALDERON (OLD) POL
15:19 34 308 Maddy WHELAN MONSIEUR POMEROL GBR
15:27 35 324 Thalia ROCKX VERDI DE LA FAZENDA FLORETT AS NED
15:35 36 337 Veronika KHUDOKORMOVA DONNERFELD DONNERBUBE II RUS
15:43 37 332 Nicole VERSCHOOR CHARMANDER HOHENSTEIN NED
15:51 38 301 Suraya HENDRIKX BLACK BEAUTY GRIBALDI BEL