D17 - CDIY - Y Ind - Young Riders Individual Competition


<< Back to competition

Bruidhuis Diana Prix

CDI-Young Riders
Young Riders Individual Test Edition 2009 Update 2017
           Arena: 1            Class: D17


Discipline: Dressuur
Categorie: Paarden
Inschrijfgeld: € 0.00
Datum: 8 april 2017
Tijd: 12:30
Jury‘s
H Mr. Vincenzo Truppa (ITA)
C Mr, Trond Asmyr (NOR)
B Ms. Mara de Bel -Groenenboom (NED)
Prijzengeld
1e prijs: € 130.-
2e prijs: € 100.-
3e prijs: € 85.-
4e prijs: € 60.-
5e prijs: € 25.-
Regl. Volgprijzen: € 25.-
Tijd # Hnr Naam Paard Afstamming
12:30 1 432 Bo OUDHOF COLT SOLLENBURG VIVALDI NED
12:38 2 435 Febe VAN ZWAMBAGT FS LAS VEGAS LORD LOXLEY I NED
12:46 3 414 Stephanie HARTMANN LADY GAGA LICOTUS SUI
12:54 4 404 Patricia ARROYO BAUDET BACARDI KROGSAGERGAARD MILTON SKYTTEGARD ESP
13:02 5 403 Rose Marie HENRIKSEN DONNA SILVER DON SCHUFRO DEN
13:10 6 417 Emelie ALDENFALK WINTON WARSTEINER SWE
13:18 7 422 Yoeki BOS VIVALDI JAZZ NED
13:26 8 410 Paulina HOLZKNECHT WELLS FARGO 14 WELSER GER
13:34 9 427 Esmee DONKERS CHAINA SIR DONNERHALL NED
13:42 10 402 Louise MOURLON BEERNAERT ROBINHO ROHDIAMANT BEL
Pauze (15 minuten)
14:05 11 412 Leonie RICHTER BABYLON 26 BELISSIMO GER
14:13 12 419 Jennifer LINDVALL JAZZMATAZZ JAZZ SWE
14:21 13 407 Charlotte FRY DARK LEGEND ZUCCHERO GBR
14:29 14 436 Laurie VERVOORT CHESTER TUSCHINSKI NED
14:37 15 421 Robin BERNOSKI VELAZQUEZ KRACK C NED
14:45 16 434 Marijke VAN GIESEN HEXAGON'S FURIOUS HEXAGON?S RUBIQUIL NED
14:53 17 416 Naomi WINNEWISSER DOBERDO DARK FIRE SUI
15:01 18 424 Skylar BOS BLACK BOY I.P.S. GRIBALDI NED
15:09 19 423 Yoeki BOS SANDMAN RAGAZZO NED
15:17 20 409 Lisa BREIMANN AIDA LUNA ROUSSEAU GER
Pauze (15 minuten)
15:40 21 401 Delphine BECK ZELION B FARRINGTON BEL
15:48 22 428 Suzanne GLAS SORAYA SIR DONNERHALL NED
15:56 23 420 Lina UZUNHASAN DONNA RAY UNITED USA
16:04 24 438 Lisanne ZOUTENDIJK KOSTENDRUKKERS RINGO STAR RICCIONE NED
16:12 25 431 Lotte MEULENDIJKS WELT HILL WELT HIT II NED
16:20 26 411 Luca MICHELS RENDEZVOUS 91 RICCIONE GER
16:28 27 418 Beatrice IVARSSON CHARLES BOCELLI 1044 SWE
16:36 28 415 Naomi WINNEWISSER FUERST ROUSSEAU ROUSSEAU SUI
16:44 29 430 Julia GROENHART FIRST BARRICHELLO FLORENCIO NED
16:52 30 425 Jasmien DE KOEYER ESPERANZA DESPERADOS NED
Pauze (30 minuten)
17:30 31 405 Janni MARTIKAINEN CORNANDO V/D CADZANDHOEVE CARNANDO FIN
17:38 32 426 Esmee DONKERS ZAFFIER PAINTED BLACK NED
17:46 33 406 Charlotte FRY LORD LEATHERDALE LORD LOXLEY GBR
17:54 34 408 Robyn Allana Mcdonald SMITH FOOLD UZ FULTON GBR
18:02 35 413 Anna SAHLE FLAEDER AF HAGALUND FLORENCIO I GER
18:10 36 437 Lisanne ZOUTENDIJK ROLLING STONE RAVEL NED
18:18 37 429 Kaylee GOUDA DON JUAN VIVALDI NED
18:26 38 433 Thalia ROCKX VERDI DE LA FAZENDA FLORETT AS NED