D09 - CDIY - Y Team - Young Riders Team Competition


<< Back to competition

Bakker de Houthandel Prix

CDI-Young Riders
Young Riders Team Test Edition 2009 Update 2017
           Arena: 2            Class: D09


Discipline: Dressuur
Categorie: Paarden
Inschrijfgeld: € 0.00
Datum: 7 april 2017
Tijd: 08:00
Jury‘s
H Mr. Magnus Ringmark (SWE)
C Mr. Peter Storr (GBR)
B Mr. Yuri Romanov (RUS)
Prijzengeld
1e prijs: € 130.-
2e prijs: € 100.-
3e prijs: € 85.-
4e prijs: € 60.-
5e prijs: € 25.-
Regl. Volgprijzen: € 25.-
Tijd # Hnr Naam Paard Afstamming
08:00 1 437 Lisanne ZOUTENDIJK ROLLING STONE RAVEL NED
08:08 2 433 Thalia ROCKX VERDI DE LA FAZENDA FLORETT AS NED
08:16 3 434 Marijke VAN GIESEN HEXAGON'S FURIOUS HEXAGON?S RUBIQUIL NED
08:24 4 401 Delphine BECK ZELION B FARRINGTON BEL
08:32 5 405 Janni MARTIKAINEN CORNANDO V/D CADZANDHOEVE CARNANDO FIN
08:40 6 430 Julia GROENHART FIRST BARRICHELLO FLORENCIO NED
08:48 7 404 Patricia ARROYO BAUDET BACARDI KROGSAGERGAARD MILTON SKYTTEGARD ESP
08:56 8 423 Yoeki BOS SANDMAN RAGAZZO NED
09:04 9 414 Stephanie HARTMANN LADY GAGA LICOTUS SUI
09:12 10 416 Naomi WINNEWISSER DOBERDO DARK FIRE SUI
Pauze (15 minuten)
09:35 11 417 Emelie ALDENFALK WINTON WARSTEINER SWE
09:43 12 438 Lisanne ZOUTENDIJK KOSTENDRUKKERS RINGO STAR RICCIONE NED
09:51 13 408 Robyn Allana Mcdonald SMITH FOOLD UZ FULTON GBR
09:59 14 426 Esmee DONKERS ZAFFIER PAINTED BLACK NED
10:07 15 409 Lisa BREIMANN AIDA LUNA ROUSSEAU GER
10:15 16 410 Paulina HOLZKNECHT WELLS FARGO 14 WELSER GER
10:23 17 402 Louise MOURLON BEERNAERT ROBINHO ROHDIAMANT BEL
10:31 18 421 Robin BERNOSKI VELAZQUEZ KRACK C NED
10:39 19 425 Jasmien DE KOEYER ESPERANZA DESPERADOS NED
10:47 20 420 Lina UZUNHASAN DONNA RAY UNITED USA
Pauze (15 minuten)
11:10 21 432 Bo OUDHOF COLT SOLLENBURG VIVALDI NED
11:18 22 411 Luca MICHELS RENDEZVOUS 91 RICCIONE GER
11:26 23 406 Charlotte FRY LORD LEATHERDALE LORD LOXLEY GBR
11:34 24 419 Jennifer LINDVALL JAZZMATAZZ JAZZ SWE
11:42 25 422 Yoeki BOS VIVALDI JAZZ NED
11:50 26 431 Lotte MEULENDIJKS WELT HILL WELT HIT II NED
11:58 27 429 Kaylee GOUDA DON JUAN VIVALDI NED
12:06 28 436 Laurie VERVOORT CHESTER TUSCHINSKI NED
12:14 29 428 Suzanne GLAS SORAYA SIR DONNERHALL NED
12:22 30 412 Leonie RICHTER BABYLON 26 BELISSIMO GER
Pauze (30 minuten)
13:00 31 413 Anna SAHLE FLAEDER AF HAGALUND FLORENCIO I GER
13:08 32 424 Skylar BOS BLACK BOY I.P.S. GRIBALDI NED
13:16 33 418 Beatrice IVARSSON CHARLES BOCELLI 1044 SWE
13:24 34 407 Charlotte FRY DARK LEGEND ZUCCHERO GBR
13:32 35 427 Esmee DONKERS CHAINA SIR DONNERHALL NED
13:40 36 435 Febe VAN ZWAMBAGT FS LAS VEGAS LORD LOXLEY I NED
13:48 37 403 Rose Marie HENRIKSEN DONNA SILVER DON SCHUFRO DEN
13:56 38 415 Naomi WINNEWISSER FUERST ROUSSEAU ROUSSEAU SUI