D17 - CDIY - Y Ind - Young Riders Individual Competition


<< Back to competition

Y Ind - Young Riders Individual Competition

Bruidshuis Diana Prix

CDI Zeeland Outdoor 2019

CDIY
Saturday, April 13, 2019   Competition: D17   Arena 1

 


Discipline: Dressuur
Categorie: Paarden
Inschrijfgeld: € 0.00
Datum: 13 April 2019
Tijd: 13:30
Jury‘s
H Ms. Janine van Twist (NED)
C Ms. Ulrike Nivelle (GER)
B Ms. Linda Warren-Davey (NZL)
Prijzengeld
1e prijs: € 130.-
2e prijs: € 100.-
3e prijs: € 85.-
4e prijs: € 42.50
5e prijs: € 42.50
Regl. Volgprijzen: € 25.-
Tijd # Hnr Naam Paard Afstamming
13:30 1 428 Jade OORD CHIREINE PAINTED BLACK NED
13:38 2 419 Lo DAHLQUIST MORKENSTAM WELTON FIVE WELTMAN 975 SWE
13:46 3 408 Maria KRISTENSEN BOEGEGAARDENS BONEY M BELISSIMO DEN
13:54 4 407 Caroline ELSNER ALSKENZ FIRFOD ZARDIN FIRFOD DEN
14:02 5 424 Fabienne JONGEN BOTTICELLI OBELISK NED
14:10 6 432 Thalia ROCKX VERDI DE LA FAZENDA FLORETT AS NED
14:18 7 425 Meike KROOT VINCE OO SEVEN NED
14:26 8 417 Stephanie HARTMANN LADY GAGA LICOTUS SUI
14:34 9 401 Lisanne ZOUTENDIJK ZILVERSTAR ROUSSEAU NED
14:42 10 413 Daniela THERMAN SARA ENSHOJ STING FIN
Pauze (20 minuten)
15:10 11 430 Kimberly PAP VLOET VICTORY JAZZ NED
15:18 12 409 Ditte KVISTGAARD DIVINA DEN
15:26 13 435 Daphne VAN PEPERSTRATEN GREENPOINT'S CUPIDO JOHNSON TN NED
15:34 14 416 Alana CAZABON ZAZOU OO SEVEN IRL
15:42 15 426 Zoe KUINTJES DARK AMBER DANCIER NED
15:50 16 415 Charlotte DICKER SABATINI STEDINGER GBR
15:58 17 436 Merel VAN WALLENBURG ZIP PAINTED BLACK NED
16:06 18 414 Isobel BERRINGTON BING TRENTO B GBR
16:14 19 422 Amber DE GROOT R.BANDERAS RADETZKY NED
16:22 20 403 Dente DE SCHEPPER EMAICO BEL
Pauze (20 minuten)
16:50 21 411 Celine Rorbaek SILFEN ROMIO HOEJRIS ROMANOV DEN
16:58 22 434 Diana VAN DE BOVENKAMP EVITA RONIA WESTPOINT NED
17:06 23 421 Lovisa WESSBLAD ADOBE MB DON PRIMERO SWE
17:14 24 405 Suraya HENDRIKX DEAR FRIEND 2 DANONE 1 BEL
17:22 25 423 Esmee DONKERS CHAINA SIR DONNERHALL NED
17:30 26 412 Juan Jose GONZALEZ DE LAS CUEVAS PIMIENTA DENKSPORT DE NIRO ESP
17:38 27 437 Myrthe WEDDA DIAMOND GEEZER DIAMOND HIT NED
17:46 28 420 Beatrice IVARSSON CHARLES BOCELLI 1044 SWE
17:54 29 406 Malene ABORG QUANTICO NEXEN QUATERBACK DEN
18:02 30 431 Thalia ROCKX GERDA NOVA ROMANOV NED
Pauze (30 minuten)
18:40 31 418 Cecilia BERGAKRA BERGLUND PRIMAVERA DON PRIMERO SWE
18:48 32 402 Xanthe DE BACKER BATIQAR OBELISK BEL
18:56 33 410 Victoria Kuusisto PEDERSEN LANGKJÆRGAARD'S DONNA FETTI DON SCHUFRO DEN
19:04 34 404 Suraya HENDRIKX BLACK BEAUTY GRIBALDI BEL